עמותת טבקה תגיש ערער על סגירת התיק הפלילי כנגד הרב מוהל אסולין

התייחסות עמותת טבקה לאור סגירת התיק הפלילי כנגד רב המוהל אסולין

תגובת פנטהון אספה-דויט, מנכ"ל עמותת טבקה-צדק ושוויון ליוצאי אתיופיה:

"החלטת פרקליטות על סגירת תיק הפלילי מחוסר ראיות כנגד הרב אסולין התקבלה במשרדנו בתדהמה גדולה. הפרקליטות שוב מוכיחה שהצדק לא יראה ולא ישמע ככול שמדובר באוכלוסיות מוחלשות. בהחלטתה הפרקליטות מתעלמת מהעובדה, כי אדון אסולין נהג בזילות בחיי התינוקות בני שמונה ימים תוך שמביע את דעתו על כך שניתן לנהוג בהם כ"בשר תותחים" תוך ידיעה ברורה שמעשיו עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לתינוקות חסרי ישע, כפי שניתן לראות את פשעיו בתחקיר טלוויזיוני עליו. על כן, כיצד, בשכל הישר, ניתן להשתכנע כי שביהמ"ש לא ירשיע את אדון אסולין והפרקליטות החליטה כפי שהחליטה.

מועד קבלת ההחלטה גם כן מעוררת תמיהה. פרקליטות המדינה על מחוזותיה ועל מחלקותיה פועלת במסגרת משרד המשפטים ומשמשת זרוע במערך אכיפת החוק והגנה על המוסד הממשלתי בתביעות המוגשות כנגד המוסד. תיק הפלילי כנגד אסולין "שכב" בטיפול הפרקליטות כמעט שנה שלמה בלי כל פעילות ו/או חקירות כנגד רב אסולין. ההחלטה על הסגירה התקבלה באופן פתאומי עוד באותו יום שאותו גוף – פרקליטות – נתן תגובתו (שהתקבלה לאחר לא פחות מ6 בקשות דחיית מועד הגשת התגובה) לעתירה לבג"צ מטעם עמותת טבקה בעניין מועמדותו של הרב אסולין לתפקיד רב ראשי לעיר חדרה  וטוען שם דברים חמורים כנגד הרב אסולין על מעשיו. תחושת הציבור כנגד התנהלות של הפרקליטות הינה תחושה כי "סוגרים דיל" על חשבון מגזרים מוחלשים בקרב הציבור הישראלי.

 

אולם לכולם ברור כי על ההחלטה של פרקליטות לנושא עילת הסגירה, עמותת טבקה תגיש ערר ותמשיך לפעול עד שהצדק יעשה ויראה! ואף תכלכל את צעדיה לפתחו של בג"ץ כנגד ההחלטה זו במידה והפרקליטות לא תיתן מענה הולם לפשע שבוצע כנגד תינוקות בני שמונה ימים.

 

תגובת עו"ד תומר מרשה, מנהל המחלקה המשפטית של עמותת טבקה-צדק ושוויון ליוצאי אתיופיה:

"עמותת טבקה תמהה ומאוכזבת מהחלטת הפרקליטות לסגור את התיק הפלילי מחוסר ראיות וזאת מקום בו אין חולק כי מעשיו הינם חמורים מאוד,

קלות הדעת הבלתי נסבלת, הפזיזות ופגיעה בציבור רחב ובחסרי ישע בפרט ותפעל להגשת ערר בנושא.

יוער כי תלויה ועומדת עתירה בבג"ץ עם הגשת מועמדותו למשרת רב העיר ובג"ץ טרם אמר את דברו."